Az OTP szigorít a hitelelbíráláson, megszűnnek az önrész nélküli vagy alacsony önrészes hitelek.
Ha azt mondom, hogy ezt nem most kellett volna meglépni... Ma Magyarországon a hitel kifizetéséhez is hitelt vehetünk fel. Hát, most majd 3-4 magyarországi bank szépen bebukik és magával rántja az egész tetves nem létező - de azért dübörgő - gazdaságunkat.
Apropó dübörgés, megfejtettem mit is hallhattak dübörgésnek: Igen, az összeomlás előtt a szerkezet utolsó halálhörgését.
Olvastam valahol - talán a portfolio.hu-n -, hogy a mostani hitelválság sokkal jobban hasonlít az 1870-es válságra, a mindenki által emlegetett 1930 világválság helyett.
Akkor (1870-ben) az európai nagyhatalmak kezdtek őrült hitelezésbe és bebuktak. A válság végére az USA került ki győztesen, bár ott is komolyan megsínylették néhányan.
A válság akkor közel 6 évig tartott, a menete majdnem megegyezik a mostani válság eddigi történéseivel. Tehát ez sem fog rövidebb ideig tartani, ne is nagyon számítsunk rá.
Hogy kik lesznek a nyertesei a válságnak, nos majdnem minden szakértő egyetért abban, hogy Kína és India pályázhat erre a címre.
Mit tehetünk most? Ha azt mondanám, hogy már semmit, akkor néhányan biztos megütnének. Az igazság az, hogy mi kisemberek, ha akarnánk sem tudjuk ezt a kérdést megoldani. Persze gyorsítani, elmélyíteni tudjuk. Például ha most mindenki rohan az automatákhoz és kiveszik a kis pénzüket (sok kicsi sokra megy...) és az adott bank összeomlik. Mindenki emlékszik még a Postabankra, egy-két hír és a bank a végén tényleg befordult.
Most az állam bácsi megvédi a pénzünket... a mi pénzünkből. Persze ez a kormány mondhat amit akar, már azt se sokan hiszik el, amikor ezek levegőt vesznek (és ez igaz az ellenzékre is).
A cím alapján azt feltételezhetnénk, hogy ez most kezdődik (kezdődött), pedig nem. Mát legalább 1 éve tart csak eddig nem voltak ennyire látható nyomai. Azért nem véletlen, hogy az USA-ban tavaly óta sorban cserélődtek le az igazgatók a bankok élén.